Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Yengeç burcu insanları olumlu ya da olumuz durumlara ani tepkiler verir. Özellikle bu tarz davranışları ile tanınırlar. Dışarıdan kolay kolay kimsenin fark edemediği, kendini korumak adına ördüğü duvarları vardır. Aslında bu duvarın arkasında son derece duygusal, hassas ve ılımlı bir karakter yatar. Ördükleri duvar ancak karşısındaki insana güvendiğinde yıkılır. Yengeç burcunun insanlara güvenmesi oldukça zordur. Yine de Yengeç burcunun güvenini kazanan insanın asla sırtı yere gelmeyecektir. Kırıcı değildir, karşısındaki insanın kalbini kırmaktan hoşlanmaz. Moralleri bozulduğu zaman onları toplamak oldukça zordur.

Yengeç burcu insanları gülmeyi aşırı derecede sever ve çelişkili bir yapıya sahiptir. Mizah duyguları gelişmiştir. Arkadaşlığa ve dostluğuna önem verir. Yardıma ihtiyacı olan herkese elini uzatır. Sempatik bir kişiliği vardır. Zamanla onu daha yakından tanıyan kişiler onun içten içe acı çektiğini düşünebilir. Ya çok sevinçlidir ya da ölümcül derecede üzüntülü. Bu özelliği Yengeç burcuna yönetici gezegeni olan Ay vermiştir. Yengeç burcu insanoğlunun doğumuyla ilişkilendirilir. Ölümü ve doğumu kendi iç dünyalarında bir bütün halinde yaşar. Sorunları olduğunda kendini toplumdan soyutlar, bunu da rahatsız edilmemek için yapar.

Yengeç burcu o kadar gizemlidir ki, tüm burçlar arasında birinci sırayı alır. Depresyon ve taşkınlık, neşe ve üzüntü, iyilik ve kötülük hepsi bir aradadır. Kendini tam anlamıyla bulamadıklarında, kapalı duygularını sevgiyle karıştırabilirler. Kendisine yöneltilen her öneriyi kabul edecek hale gelirler. Hatta o kadar benimser ki bu öneriyi, ortaya çıkaranın kendisi olduğunu bile düşünebilirler. İtiraz eden ve taraf olan kişi olmamak adına çevresindeki herkesten uzaklaşmak ister. Bu tarz yönleri ile kötü bir yoldaş olduğunu söylemek mümkündür. Ancak kendini tam anlamıyla bulan bir Yengeç bunların tam tersi bir özellik sergiler.

Yengeç Burcu

Yengeç, burçlar kuşağının dördüncü burcudur. Su grubundan sayılmaktadır. Bu onların hayat dolu olan maddeye bağlılığını en iyi açıklayacak durumdur. Yengeç burcu insanları genel olarak her şeyi geliştirmek, büyütmek ve beslemek ister. Burçlar kuşağındaki en insancıl burçlar arasında yerini alır. Onların bu kadar korumacı bir yapıya sahip olmasını en iyi bu örnekler açıklar. En önemi özelliklerinden bir tanesi de ruhsal olarak kendisiyle barışık olmasıdır. Bu özelliğini korumak ve kazanmak için kullanır.

Yengeç burcu insanları, bir soruna özellikle kendileri için tehdit olduğunda el atar. Yine de en öne atılmak için biraz bekler. Ön tarafa atılmadan önce biraz bekler, plan kurar ve taktikler geliştirir. Bunları sağladıktan sonra tam anlamıyla bir şimşek gibi sorunun üstüne gider ve ortadan kaldırır. Bu kadar çabayı kendi yerini sağlamlaştırmak adına sergileyebilir. Bunu kendisi kabul etmese veya söylemese dahi göz önünde bulundurmak gerekir.

Yengeç burcu insanlarının verdiği sözler ve yardımcı olma isteği, duygusal yönleri ile doğrudan alakalıdır. Maddi yönden güçlü olmanın gerekliliğini, paranın sokaktan kazanılmadığını iyi bilir. Ancak söz konusu ailesi veya dostları olduğunda her şeyini verebilecek bir özelliğe sahiptir. İnsanların çektiği sıkıntılar Yengeç burcunu derinden üzer. Yine de yukarı da belirttiğimiz gibi, bekler ve başka insanların yardım edip, etmeyeceğini gözetler. Yardım gelmediği takdirde son anda kurtarıcı olarak ortaya çıkar.

Yengeç burcunun arka planda olması insanları şaşırtan bir durumdur. Bir şeye ulaşmak için aceleci davranmaz. Aldıkları kararın ne olduğunu kestirmek oldukça güçtür. Onları aldıkları karardan döndürmek zordur, çünkü Yengeç burcu bu durumu önceden hesaplar. Hem özel hayatında hem de meslek hayatında endişeli bir yapıya sahiptir. Soğukkanlılık özelliğini biraz daha geliştirmek Yengeç burcuna iyi gelebilir.

Yengeç Burcu

Yengeç burcu Ay'ın etkisinde olduğu için ruh hali de sürekli değişim gösterebilir. Ayrıca, Yengeç burcu insanları diğer insanların deneyimlerinden faydalanmayı da bilir. Duygusal olmalarından dolayı, duyguları ile hareket eden kişilerdir. İlk görüşmede bir kişi hakkında iyi düşünüyorsa, bu durumu tekrar gözden geçirmek istemez, gerek duymaz. Hislerine güvenir. Geçmiş, onlar için güvenli bir sığınak anlamına gelmektedir. Aileye olan düşkünlükleri de buradan kaynaklanır.

Yengeç burcunun en belirgin özelliği anaç olmasıdır. Korumak ve kollamak onlar için her şey demektir. O kadar korumacıdır ki, kimi zaman insanlar ondan kaçmak isteyebilir. Sadık bir kişiliğe sahiptir ve vefalıdır. Dostu olmayı başaran kişi, Yengeç burcu insanına tam anlamıyla güvenebilir. Yengeç burcu insanları genelde sevecen ve tatlı dillidir. Ancak negatif bir olayla karşılaştıklarında, kırıcı konuşmalar da yapabilirler. Söyledikleri sözler tıpkı yaydan çıkmış bir ok gibi insanlara saplanır.

Yengeç burcu insanları tam anlamıyla duygularının esiridir. Ani tepki ve davranışlar sık görülür. Kolay kırılan duyguları vardır. Söylenecek kötü bir söz, Yengeç burcunu derinden üzer. Yine de, sosyal bir çevrede her duygularını gizleyebilirler. Yengeçler eleştiriye açık değildir. Maruz kaldığı eleştiri ne kadar doğru olsa da itiraz eder. Sosyal çevrede cazibeli yapısı ile dikkatleri üzerine çeker. Cazibeli oluşlarının bir tarafında gizemli olmaları ve tuhaf bir kişiliğe sahip olmaları yatar. Diğer cazibeli yönü ise, neşeli ve sevimli olmasıdır.

Yengeç burcu insanların konuşma tarzları o kadar gösterişlidir ki, insanları etrafına kolayca toplamayı başarırlar. Her alanda ilginin merkezi olmak isterler. İnsanların kendisine hayran olmasını ister, bu olmasa dahi kendisine saygı duyulmasını beklerler. Sergiledikleri bütün hareketlerin temelinde bu istek yatar. O kadar çok konuşmasına rağmen, söyledikleri sözlerin içinde kendisi hakkında bir şey bulmak oldukça zordur. Kimsenin zayıf yönünü keşfetmesini istemez, bu durumun aleyhine kullanılacağından korkar.

Yengeç burcu insanları şüpheci kişiliğe sahiptir. Her durumu tartar, ölçer ve test eder. Duygusal yönlerine, sezgileri de eklenince ince eleyip, sık dokuyan bir kişilik olarak karşımıza çıkar. Dışarıdan bakıldığında aldatılması kolay bir insan gibi görünebilir ancak yakınlaştıkça bu durumun hiçte böyle olmadığını herkes görecektir.

Yengeç burcu insanları kolay kolay affetmez. İntikam alma arzuları vardır. Kendisine kötülük yapan kişi, Yengeç’in bunu unuttuğu düşünebilir ancak Yengeç burcu iç dünyasında intikam planları kurar. İntikam almak için gerekli zamanı kollar ve harekete geçer. Bu tarz davranışlarından dolayı insanlar onun güvenilmez olduğunu düşünebilir. Bu durum asla ama asla doğru değildir. Sevdiği, güvendiği ve değer verdiği kişilerin yanında ömür boyu kalabilirler.

Yengeç burcu insanları evcimendir. Ev hayatına düşkünlükleri ile bilinirler. Hayatları o kadar renkli olsa da ev hayatına aşırı düşkündürler. Misafir ağırlamakta üstlerine yoktur. Dostları, arkadaşları için ortamın en iyi hale gelmesi için uğraşır. Tüm bunların dolayı etrafında bolca insan olmasına şaşmamalı.

Yengeç burcu insanlarının aşırı derecede hayalperest olduğunu söylemek gerekir. Kurdukları hayale kapılırlar ve bunların gerçek olduğuna inanıp bu şekilde davranmaya başlarlar. Zekalarını bu tarz zamanlarda kullanmayı unutur veya göz ardı eder. Tam da böyle anlarda, onu bu durumdan kurtaracak insanlara ihtiyacı vardır.

Yengeç burcu iş hayatı

Yengeç burcu için maddiyat oldukça önemlidir. Paranın gücünden ve öneminden bir haber değildir. Aslında paraya kendilerinin ve ailesinin güveni olarak ihtiyaç duyar. Bu konuda her zaman dikkatli olur. İş hayatında da bu durum değişmez. Güvenli bir şekilde iş hayatında yükselmek ve başarılı olmak ister. Risk almak ona göre değildir.

Yengeç burcu aşk hayatı

Yengeç Burcu Aşk

Yengeç burcu insanları aşk hayatlarında son derece tutkuludur ve aslında onların, aşka aşık olduklarını bile söylenebilir. Aşk hayatlarına çok fazla değer verirler. Sevdikleri kişiye, deyim yerindeyse taparlar. Varolan tüm enerjilerini aşk hayatları için harcar ve sevdiği kişinin uydusu haline gelebilirler.

Yengeç burcunun olumlu yönleri

Yengeç burcunun olumlu özellikleri arasında; güvenilir olması en dikkat çekici özelliğidir. Duyarlı, duygusal ve destekleyici bir kişiliğe sahiptir. İyi yürekli yapıları vardır. Tutumlu olmasını bilir. Ailesi onlar için çok önemlidir. Sabırlı ve sevimli insanlardır. Anaç ve dikkatlidir. Tüm bunlar Yengeç burcunun olumlu olan, belirgin özellikleri arasında bulunur.

Yengeç burcunun olumsuz yönleri

Yengeç burcunun olumsuz özellikleri arasında; sürekli değişken olması, kendilerine acıyan bir kişiliğe sahip olması, zor bağışlayan olması ve bağımlı olması en dikkat çekici olumsuz özellikleridir. Her olaya karışması, sürekli denetlemeye ihtiyacında olması, aşırı duygusal olması ve ketum olması diğer olumsuz özellikleri arasında bulur.

Burçlar kuşağında yengeç

Yengeç burcunun yönetici gezegeni Ay'dır. Simgesi burcunun adı olan yengeç canlısıdır. Değişken niteliktedir. Dişi burçtur ve Negatif, su grubuna bağlıdır. Uğurlu sayısı; 2, uğurlu rengi; Eflatun, uğurlu taşı; inci'dir Ev, aile ve yakın ilişkiler ile ilişkilendirilen, dördüncü evi temsil eder.

Yengeç burcu özellikleri. Yengeç burcu kadınının, erkeğinin, genel ve fiziksel özellikleri.
Bizi takip edin, güncel yazılarımızdan haberdar olun!